Úvod > Střešní okna > Kyvná střešní okna

Kyvná střešní okna VELUX

Kyvná střešní okna GGL

GGL
Okno s dřevěným rámem s dvojvrstvým lakováním.

GGU

GZL
Okno s rámem opatřeným jednovrstvým lakováním.

GGL/GGU Integra

GGU
Dřevěný rám s bílou polyuretanovou úpravou.

GZL GGL/GGU Integra
Okno s elektrickým dálkovým ovládáním.

 

Kyvná střešní okna GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou určenou pro větrání při zavřeném okně. K ovládání okna i ventilační klapky slouží madlo se speciálním dvoukrokovým zámkem na horní části křídla. Kyvné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním (GGL) nebo polyuretanovou úpravou (GGU).

Střešní okna Integra GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou, které má předinstalovány prvky elektrického ovládání včetně komfortního dálkového ovladače a dešťového čidla. Systém umožňuje ovládání mnoha prvků zároveň – kromě již zabudované funkce elektrického otevírání okna je možno do systému napojit další okna a elektricky ovládané doplňky.

Kyvné střešní okno GZL

Kyvné střešní okno s ventilační štěrbinou. Ovládání madlem na horní části křídla. Křídlo okna může být otevřené v různých polohách nebo může být při mytí vnější strany zcela otočené o 160°.

Střešní okno GGL

Střešní okno GGL  

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou

Kyvné střešní okno GGL umožňuje optimální prosvětlení půdního prostoru. Jeho výhodou je také snadná a rychlá montáž. Je vybaveno závěsem, který zajišťuje jednoduché otevírání. Navíc je možné okno otočit o 160 stupňů a umýt vnější stranu skla přímo z místnosti. Střešní okno GGL je vybaveno zajišťovací západkou pro zajištění okna v patřičné poloze pro čištění, možnost aretace otevřeného křídla.

Ovládání

Ergonomické madlo v horní části křídla slouží nejen k otevírání okna, ale také k ovládání ventilační klapky se vzduchovým filtrem. Lze doplnit také motorickou jednotkou pro elektrické ovládání.

 
Střešní okno GGL
 

Materiál rámu/křídla

Severská borovice. Dřevěné části okna jsou opatřeny impregnací a 85µm vrstvou transparentního laku, přičemž nátěry jsou mezi jednotlivými vrstvami zbroušeny (dvojvrstvé lakování).

Materiál vnějšího oplechování

Profily oplechování jsou zaoblené a navíc jsou ve spodní části zcela uzavřené. Díky tomu působí okno zvenku velmi esteticky. Okno GGL je standardně dodáváno s hliníkovým oplechováním. Na objednávku i v provedení z mědi nebo titanzinku.

Zasklení

Okno GGL se dodává s energeticky úsporným zasklením --59, --60, --65 nebo --73, která díky vnějšímu tvrzenému sklu poskytují lepší ochranu proti vnějším vlivům.

 

Střešní okno GGU

Střešní okno GGU  

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou


Kyvné okno GGU s ventilační klapkou nabízí kromě praktických vlastností okna GGL navíc zvýšenou odolnost vůči vnějším vlivům a elegantní vzhled. Je vyrobeno z lepeného dřevěného profilu s povrchovou vrstvou z polyuretanu, výhodně tak využívá přednosti obou materiálů.

Díky těmto mimořádným vlastnostem můžete okno GGU využít všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na snadnou údržbu, nebo v prostorách se zvýšenou vlhkostí. Všude bez výjimky pak můžete ocenit eleganci bílého povrchu, která pomůže vytvořit originální atmosféru interiéru.
 
Střešní okno GGU
 

Ovládání

Okenní křídlo i ventilační klapka jsou ovládány pomocí ergonomického madla v horní části křídla. Lze doplnit také motorickou jednotkou pro elektrické ovládání.

Materiál rámu/křídla

Povrchová vrstva z polyuretanu opatřená lakem bílé barvy s UV fi ltrem (polyuretanová úprava), NCS S 0500-N jako RAL 9003. Při hoření se neuvolňují žádné těžké kovy ani dioxin. Jádro profi lu z lepeného dřevěného hranolu.

Materiál vnějšího oplechování

Okno GGU dodáváme standardně s izolačním dvojsklem a s hliníkovým oplechováním. Na objednávku i v provedení z mědi nebo titanzinku.

Zasklení

Okno GGU se dodává s energeticky úsporným zasklením --59, --60, --65 nebo --73, která díky vnějšímu tvrzenému sklu poskytují lepší ochranu proti vnějším vlivům.

 

Střešní okno GZL

Střešní okno GZL  

Kyvné střešní okno GZL

Praktické okno s ovládacím madlem v horní části křídla. Madlo okna se pohodlně drží a snadno ovládá. Přímo pod okno můžete postavit nábytek, aniž znemožníte otevírání.

Také toto okno je vybaveno ventilační štěrbinou pro přivětrání a umožňuje snadné mytí při přetočení křídla o 160°. Okno GZL lze zajistit ve dvou polohách: pro umývání a k zabezpečení proti silnému větru. Toto zajištění slouží zároveň jako dětská pojistka.

 
Střešní okno GZL
 

Materiál rámu/křídla

• Severská borovice opatřená impregnací a lakováním, jednovrstvé lakování

Materiál vnějšího oplechování

• Lakovaný hliník, NCS S 7500-N nebo jako RAL 7043

Okna GZL se dodávají s izolačním dvojsklem --54 a konečnou povrchovou úpravou s jednovrstvým lakováním. Není potřeba je po osazení lakovat, či jinak upravovat.

 
Dům Oken, Krnovská 104, 746 01 Opava 1 , Tel: +420 553 666 999, Email: info@dumoken.cz